2016 metų „Grūdo kelio“  renginyje, mūsų įmonė nusprendė netradiciškai pažvelgti į lauko renginį ir pristatyti dalyviams kai ką naujo ir galbūt dar nematyto. Bent daliai „Grūdo kelio“ dalyvių ko gero nėra tekę susidurti su dirvožemiu giliau nei pasiekia atversti plūgas, o būtent tuose gilesniuose sluoksniuose vyksta įdomūs dalykai, kurie glaudžiai  susiję su galutiniu rezultatu – gaunamu derliumi. Norėdami tai parodyti, mes atidengėme dirvos profilį – ekskavatoriumi žieminių rapsų lauke iškasta 18m ilgio, 4m pločio ir 2m gylio duobė stačiomis sienomis. Kad „Grūdo kelio“ dalyviai jaustųsi patogiai, atidengtas profilis buvo uždengtas 200 kvadratinių metrų paviljonu,  išklotas grindimis ir nusileidimui sumontuoti laiptai, bei dėl informatyvesnio informacijos pristatymo įrengti 6 ekranai. Juose buvo pristatoma nuo pat 2015 m šiame lauke naudota UAB “Chemcentras” siūloma technologija – nuo amino rūgščių iki paviršiaus aktyvių medžiagų. Taip buvo paruošta  UAB “Chemcentras” ekspozicija “Grūdo guolis”.

grūdo kelias, dirvos profilis mikroorganizmai
Grūdo kelias 2016 m.

bipus duobės  šonų palikti augti žieminiai rapsai.  Kad būtų lengviau matomos, gyvos šaknys nudažytos oranžiniu pigmentu ir UV šviesoje švytinčiu rašalu. Profilyje matyti, kad žieminių rapsų šaknys net tokioje sunkioje dirvoje pasiekia 2m gylį.

Požeminė ekspozicijos buvo skirta pademonstruoti mineralinių trąšų ir mikrobiologinio preparato veikimo skirtumus. Mineralinės trąšos augalų įsisavinamos viršutiniame humusingame dirvos sluoksnyje ir giliau esančios šaknų dalies praktiškai nepasiekia. Mikrobinį preparatą „BioSpektrum“ sudaro rizosferą1 kolonizuojančios bakterijos ir mikorizę sudarantys grybai. Mikroorganizmai rizosferoje geba daugintis ir šaknims skverbiantis gylyn yra kartu pernešami į gilesnius dirvos sluoksnius. Čia bakterijų kultūros į aplinką išskiria fermentus ir organines rūgštis, kurios tirpina šarminiuose dirvos intarpuose susikaupusius nejudrius fosfatus ir kalio junginius, metabolizuoja sierą į augalams prienamą formą, ir fiksuoja azotą. Mikroriziniai grybai veikia kaip augalų šaknų pratęsimas, stipriai padidindami paviršiaus plotą, per kurį įsisavinamas vanduo ir mitybos medžiagos. Tankiausias mikorizinių grybų micelis būna viršutiniame organinių medžiagų gausiame dirvos sluoksnyje, todėl jie pagerina ir mineralinių trąšų įsisavinimą. Dėl šios priežasties mikrobinių preparatų nereikėtų vertinti kaip pakaitalo mineralinėms trąšoms – mikrobiniai preparatai gali pagerinti mineralinių trąšų įsisavinimą.

Todėl augalinių liekanų mineralizacijai, dirvos mikroflorai suaktyvinti  buvo naudota huminė rūgštis Agrifulis kartu su  mikrobiologiniu preparatu Biospektrum.

Taip pat ne paslaptis, kad 2015 metais visi laukuose turėjome bėdų dėl  sauso rudens. Taupant drėgmę teko supaprastinti  žemės įdirbimą. To pasekoje, susidūrėme su problema – blogai įterptomis augalinėmis liekanomis. Visa tai gali sumažinti purškiamo iš rudens dirvinio herbicido efektyvumą.  Gali atsirasti rapso fitotoksiškumas2 – siekiant jį sušvelninti rekomendavome su herbicidu naudoti silikoninį drėkiklį Periplius.

Kadangi sausringas periodas rudenį tęsėsi,  augalų mityba šaknimis buvo vangi. Todėl augalams padėjome purškimais per lapus amino rugščių ir mikroelementų preparatais. Vienas iš tokių produktų Amino mix  – sudėtyje aminorūgštys, siera, bei mikroelementai. Papildomai buvo reikalingas purškimas subalansuotu boro bei molibdeno tirpalu: Tecnokel Amino Bo – % boras B -10, molibdenas   Mo) -0.02, laisvosios “L” aminorūgštys-1.

Pristatėme savo produkciją

Dalyvaudami renginyje “Grūdo kelias 2016″, savo ištikimiems klientams ir naujai besidomintiems ūkininkavimo technologijomis, dar kartą atsakėme į klausimą, kodėl itin svarbu naudoti paviršiaus aktyviąsias medžiagas:

grūdo kelias
Biologinių produktų pristatymas

Viena iš brangiausių Jūsų investicijų – pesticidų mišiniai.  Pagrindinė problema – kaip padaryti pesticidus maksimaliai efektyviais, sumažinti aplinkos taršą bei apsaugoti nuo aplinkos poveikio.   Atsakymai:

Ar žinojote, kad dėl vandens kokybės dalies pesticidų efektyvumas po 10 minučių gali kristi 50 procentų? Kad to išvengtume sukūrėme vandens kondicionierių   PH WATER POWER.
Vėjas, lietus gali sunaikinti dalį Jūsų purškimui naudojamo mišinio.  Reikalingas maksimalus augalų padengimas, padidintas tirpalų prikibimas prie lapų ir itin efektyvus tirpalo pasiskleidimas.  Tam sukurti PERIPLIUS/ LIGNUM.
Nevienoda rapso lauko branda žada būsimo derliaus nuostolius. Mūsų ypač veiksmingas sprendimas ankštarų užklijavimui – SMART CONTACT.
Mišinio komponentų sąveika gali iššaukti putojimą. Turime FOAMEX- silikonis antiputintojas.
Įrangos nepakankamas plovimas gali sunaikinti dalį derliaus jei purkštuvas vėl važiuoja į lauką. Neutralizavimui pesticidų likučių naudokite EMUNDO.

1. Rizosfera – dirvožemio terpė aplink augalų šaknis, kurioje gyvena mikroorganizmai.
2. Fitotoksiškas – kenksmingas augalams.